Перейти до оригіналу документу
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про насіння і садівний матеріал
Цей Закон визначає основні засади виробництва та обігу насіння і садівного матеріалу, а також порядок здійснення державного контролю за ними.
Дія…
Хвороба є однією з найшкідливіших і найпоширеніших у всіх районах вирощування моркви. Її спричиняють гриби роду Alternaria, класу Deuteromycetes. Рослини уражуються протягом усього періоду вегетації. В уражених сходів на стеблах на рівні ґрунту утворюється темно-коричнева перетяжка. Така форма розвитку хвороби веде до загибелі молодих рослин. На листках, черешках і стеблах хвороба проявляється у вигляді плямистості. Плями спочатку жовті, потім буріють, чорніють. На листках вони округлі, можуть мати жовту ареолу на черешках і стеблах. У вологу погоду поверхня плями вкривається рясним чорним або темно–коричневим нальотом – конідіальним спороношенням збудника хвороби. Сильно уражені листки відмирають. У насінників уражається переважно нижня частина стебла, а черешки уражаються в основі. Хвороба спричиняє всихання листків і в'янення насінників моркви.
Симптоми бурої плямистості візуально можуть бути схожі на інші хвороби листків моркви, наприклад церкоспороз або бактеріальну плямистість. Точно діагностувати хворобу допоможуть спеціальні фітопатологічні дослідження з мікроскопічним аналізом збудника хвороби.
У період вегетації рослин збудник хвороби поширюється конідіями. Зараження рослин і розвиток хвороби посилюються в умовах підвищеної вологості. Конідії гриба на вологих листах можуть проростати протягом двох годин.
Гриб A. dauci зберігається в рештках уражених рослин і в інфікованому насінні.