У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Фомоз
Корисні статті
Особливості посадки цукрової кукурудзи

Цукрова кукурудза городня рідкість на ділянках, але хто хоч раз спробує справжню цукрову кукурудзу захоче мати її на своєму городі щороку.

Цукрова кукурудза має тонкий смак і специфічний запах. Її зерно містить 5-8% цукру 10-12% крохмалю, тому володіє хорошими смаковими…

Фомоз

Фомоз поширений у всіх районах вирощування моркви.

У посівах першого року вирощування культури фомоз проявляється у другій половині літа у вигляді подовжених сіруватокоричневих смужок або довгастих плям на черешках і жилках листя. Уражена тканина суха, трухлява. Сильно уражені черешки можуть надломлюватися. Інколи в місцях плям з'являються чорні крапки – пікніди патогена. На коренеплодах у верхівки з'являється суха бура гниль.

В осінній період ознаки хвороби проявляються на голівці коренеплоду, а також збоку або на хвостовій частині. На поверхні хворих коренеплодів утворюються сірі злегка вдавлені плями. На розрізі уражена тканина темно–коричневого забарвлення, суха. Під час зберігання коренеплодів плями розростаються й поглиблюються. Далі уражені тканини руйнуються, стають трухлявими. В них утворюються порожнини, вистелені слабким білим нальотом. Із середини зими на поверхні ураженної тканини й в пустотах групами з'являються пікніди у вигляді дрібних опуклих чорних цяток.

У разі садіння уражених коренеплодів у ґрунт .рослини в'януть ще до утворення суцвіть. Нерідко спостерігається й місцеве ураження стебел і суцвіть насінників. На них утворюються сірувато-бурі плями з ліловим відтінком і дрібними чорними пікнідами. У вологі роки останні формуються й на насінні. За сівби зараженого насіння сходи можуть захворіти й затинути.

У період вегетації рослин патоген поширюється пікноспорами, що утворюються в пікнідах. Іноді навесні на рештках уражених рослин гриб може утворювати сумчасту стадію – перітеції, у яких формуються сумки із сумкоспорами. Останні, потрапивши в сприятливі умови, проростають і заражають рослини.

Розвитку хвороби сприяє тепла дощова погода. Оптимальними умовами е температура +20...+25 °С і вологість 75-90%. Сильніше хвороба проявляється на супіщаних ґрунтах.

Шкідливість фомозу проявляється у випаданні сходів, зниженні врожаю насіння та погіршенні їх схожості, непридатності коренеплодів для зберігання та в посиленні гнилі під час зберігання.

Збудник хвороби зберігається в уражених коренеплодах, рослинних рештках і зараженому насінні.