У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Фомоз
Корисні статті
Помідори. Догляд та вирощування в теплиці

Приймаючи рішення вирощувати помідори в теплиці, кожен дачник сподівається на хороший результат. Клімат парників дає можливість урожаю дозрівати набагато раніше, це сприяє збільшенню періоду плодоношення. Щоб в кінці сезону отримати виправданий результат, необхідна якісна підготовка ґрунту і посадкового матеріалу. А…

Фомоз

Фомоз поширений у всіх районах вирощування моркви.

У посівах першого року вирощування культури фомоз проявляється у другій половині літа у вигляді подовжених сіруватокоричневих смужок або довгастих плям на черешках і жилках листя. Уражена тканина суха, трухлява. Сильно уражені черешки можуть надломлюватися. Інколи в місцях плям з'являються чорні крапки – пікніди патогена. На коренеплодах у верхівки з'являється суха бура гниль.

В осінній період ознаки хвороби проявляються на голівці коренеплоду, а також збоку або на хвостовій частині. На поверхні хворих коренеплодів утворюються сірі злегка вдавлені плями. На розрізі уражена тканина темно–коричневого забарвлення, суха. Під час зберігання коренеплодів плями розростаються й поглиблюються. Далі уражені тканини руйнуються, стають трухлявими. В них утворюються порожнини, вистелені слабким білим нальотом. Із середини зими на поверхні ураженної тканини й в пустотах групами з'являються пікніди у вигляді дрібних опуклих чорних цяток.

У разі садіння уражених коренеплодів у ґрунт .рослини в'януть ще до утворення суцвіть. Нерідко спостерігається й місцеве ураження стебел і суцвіть насінників. На них утворюються сірувато-бурі плями з ліловим відтінком і дрібними чорними пікнідами. У вологі роки останні формуються й на насінні. За сівби зараженого насіння сходи можуть захворіти й затинути.

У період вегетації рослин патоген поширюється пікноспорами, що утворюються в пікнідах. Іноді навесні на рештках уражених рослин гриб може утворювати сумчасту стадію – перітеції, у яких формуються сумки із сумкоспорами. Останні, потрапивши в сприятливі умови, проростають і заражають рослини.

Розвитку хвороби сприяє тепла дощова погода. Оптимальними умовами е температура +20...+25 °С і вологість 75-90%. Сильніше хвороба проявляється на супіщаних ґрунтах.

Шкідливість фомозу проявляється у випаданні сходів, зниженні врожаю насіння та погіршенні їх схожості, непридатності коренеплодів для зберігання та в посиленні гнилі під час зберігання.

Збудник хвороби зберігається в уражених коренеплодах, рослинних рештках і зараженому насінні.