У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Вершинна гниль
Корисні статті
Полив огірків в теплиці

Кожен садівник розуміє, що неможливо виростити багатий урожай без створення правильних умови для розвитку рослини. Особливо якщо розсада висаджена не на відкритому повітрі, а в закритому просторі. У цьому випадку необхідно врахувати ряд важливих особливостей, яких повинен дотримуватися кожен садівник.

Вершинна гниль

На відміну від томата верхова гниль перцю в дійсності з'являється на боках, а не на вершині плодів. Це порушення спочатку проявляється у вигляді наповнених водою ділянок плода, плями збільшуються і стають бурими йди чорними, сухими і шкірястими.

Втративши забарвлення тканину зморщується, поки уражена зона не стає увігнутою. Плями бувають розміром від 0,5 до 8 см завдовжки. Плоди, уражені верховою гниллю, зазвичай дозрівають раніше терміну і можуть вдруге здивуватися альтернаріоз або антракнозом.>

Причини. Вершинна гниль з'являється, коли рослина не може забезпечити плоди необхідною кількістю кальцію. Це явище викликане різкими коливаннями ґрунтової вологи (посуха або перезволоження), великою кількістю азотних добрив або пошкодженням коренів при обробці грунту. В'янення, посилена транспірація загострюють проблему. Ускладнюють патологію також гриби, що живуть на поверхні уражених плодів.

Розвитку захворювання сприяє підвищений рівень іонів K+ і Na+ (їх сумарна масова частка не повинна бути вище рівня Са 2+).

Плоди дуже чутливі до всіх цих факторів у віці 20-30 днів. Поєднання високої температури (> 25 ° С) і низької вологості (<50%) небажано. Тому верхова гниль чаші завдає істотної шкоди в весняно-літній період, коли можливі різкі перепади температури, які впливають на молоде рослина.

Заходи захисту. У теплицях можливе регулювання температурного режиму і вологості повітря, що знижує ризик захворювання. Запобігає розвитку гнилі рівномірне надходження вологи в грунт, що забезпечує необхідну кількість доступної води для транспірації. Для цього збільшують поливну норму і знижують ЄС до 1,5 мСм в денні години. Необхідно також контролювати співвідношення Са 2+ і Мg2+, К+ і Na+. Позакореневе підживлення рослин нітратом кальцію прискорюють одужання і запобігають розвитку захворювання.