Альтернаріоз
Корисні статті
Вирощування огірків на балконі

Особливості вирощування огірків на балконній грядці

Тепличне вирощування овочів є сьогодні недешевим заняттям, відповідно, ціни на таку продукцію ранньою весною зовсім не радують. Кращим виходом із ситуації стане вирощування огірків на балконі. Це не тільки захоплююче хобі та корисне дозвілля.…

Альтернаріоз

Захворювання зустрічається в теплицях епізодично і, як правило, стає найбільш помітним лише в осінній період. Уражені рослини вкрай рідко гинуть, частіше при розвитку захворювання зменшується фотосинтетична поверхня листя. Зрідка пошкоджуються і плоди, які стають непридатні до реалізації.

Симптоми. Патологічний процес починається на старому листі з появи обмежених жилками незграбних чорних або темно-бурих плям на листі.

Надалі захворювання частіше переходить на плоди і рідше - на стебла. У розташуванні плям не виявляється закономірності, вони розростаються в діаметрі до 20 мм, набуваючи округлу форму Ні плодах плями спочатку водянисті, поступово темніють, з більш світлим центром, покритим чорним плесневідним нальотом.

Біологія патогена. Конідії в ланцюжках, булавоподібні, подовжені або веретеновідние, бурі, 32-82х7-24 мкм, з 3-7 поперечними і 1-3 поздовжніми перегородками.

Патоген зберігається до нового сезону на рослинних рештках, де розвивається сапротрофного. У сприятливих умовах (при наявності крапельної вологи) патоген здатний проникати в рослину, де розвивається не тільки в поверхневих, але і в більш глибоких тканинах.

Заходи захисту. Ретельне видалення рослинних залишків, пропарювання або хімічна дезінфекція грунту зменшує кількість інфекції. Профілактичне обприскування рослин препаратами з групи стробіллурінов ефективно стримує розвиток захворювання на 2-3 тижні; використовувати препарати можна не більше 2 разів за сезон або спільно, або чергуючи з обприскуванням контактними препаратами, (Тіовіт Джет або Кумулус).