У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Підготовка ґрунту і субстрати (ґрунти)
Корисні статті
Вирощування зеленої цибулі в теплиці

Цілий рік зелений лук користується попитом в українців, а в зимовий та весняний період торговцям овочів вдається швидко продати всю партію даної культури. У холодну пору року люди, вживаючи соковиті пір'я, заповнюють брак корисних речовин, попереджають часті простудні захворювання шляхом…

Підготовка ґрунту і субстрати (ґрунти)

Підготовка ґрунту

Важливе завдання підготовки ґрунту - протидіяти негативним наслідкам агротехніки, перш за все розпушування, зберегти структуру ґрунту. Однак, розпушування сприяє розвитку кореневої системи рослин, забезпечує їх водний і повітряний режим. Таким чином, підготовка грунту включає змішування рослинних залишків, органічних і мінеральних добрив, боротьбу з бур'янами і шкідниками, підготовку насіннєвого і посадкового ложа.

Всі заходи по обробці та підготовці грунту, виключаючи піщаний грунт, слід проводити з урахуванням його вологості. Занадто вологий грунт в результаті обробки може стати дуже щільним (так зване замазування), на сухих внаслідок сильного зчеплення між частинками утворюються грудки, що збільшує споживання енергії машин. На легких ґрунтах сприятлива вологість 20-50% влагоємкості, на важких глинистих - 40-50%.

Глибина розпушування залежить від механічного складу ґрунту, клімату, технологічних заходів і оброблюваної культури. Занадто глибоке розпушування руйнує природну структуру ґрунту, прискорює розкладання гумусу, підвищує чутливість до опадів і зрошення. У посушливий період розпушування на невелику глибину зменшує надходження вологи. На полях без додаткового зрошення надмірне розпушування може привести до погіршення якості грунту. Шар грунту повинен бути не тонше, ніж це потрібно для посіву (посадки), і характеризуватися хорошим зчепленням.

Для сприятливого проникнення коренів у грунт глибина шару повинна складати до 1 м. Звичайне розпушування дозволяє обробити багатий гумусом шар на глибину 30-40 см., Тобто обмежена. Якщо щороку змінювати глибину розпушування, то це зменшує небезпеку утворення грунтової підошви.

Оранку плугом, особливо на важких структурних грунтах, краще проводити восени. Дуже важкий грунт додатково обробляють навесні після підсушування верхнього шару.

Мульчування

Ідеальний догляд за грунтом можливий при мульчванні: дрібної обробці або покритті поверхні відмерлими частинами рослин, спеціальним папером або плівкою. Мульчуючий матеріал (мульча) захищає ґрунт від руйнівного впливу крапель або ерозії і сильної сонячної інсоляції. Крім того, мульча сприятлива для ґрунтових організмів і прогрівання верхніх шарів грунту. Мульчування сприяє появі рівномірних сходів. Особливо ефективно мульчування на легких або дуже важких грунтах.

В якості органічного мульчування - використовують дрібно подрібнену солому (30-70 ц / га), тобто на 1 ц. соломи треба вносити 1 кг. азоту для запобігання фіксації останнього. Мульчуючий матеріал захищає ґрунт від весняних заморозків.

При мульчуванні плівкою посів або посадку проводять вручну або механізовано в спеціальні отвори, причому розмотування плівки і сівбу здійснюють за один підхід. Прозора плівка сприяє сильному прогріванню грунту і рослин, тобто створює «тепличний ефект» і в результаті чого виникає великий забіг у проростанні. Чорна плівка завдяки високому поглинанню прогрівається ще сильніше, ніж прозора, і одночасно пригнічує бур'яни, проте повітряний шар між такою плівкою і землею заважає прогріванню грунту. Тому чорна плівка повинна щільно прилягати до грунту. Біла плівка захищає ґрунт від випаровування і знижує вологість повітря. Дія її на прогріванні грунту невелика, практично таке ж, як у плівки з алюмінієвим шаром.