У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Агротехніка вирощування томатів
Корисні статті
Як проростити насіння капусти

Як отримати добрий урожай, що потрібно зробити, щоб овочі з'явилися раніше за встановлений термін? Пропонуємо розібратися з особливостями вирощування культури у домашніх умовах. Дізнаємося, як підготувати насіння капусти до посадки та отримати хороший урожай. Розглянемо цей процес по етапах.

Замочування

Агротехніка вирощування томатів

Терміни посіву насіння томату на розсаду визначаються планованими термінами отримання готової продукції, кліматичними факторами і погодними умовами.

Вік розсади готової до висадки становить 45-55 днів, ще слід додати 5-7 днів на отримання сходів і 4-5 днів на приживання, якщо розсада вирощується з пікіровкою.

Від передбачуваної дати висадки відраховуєте тому ця кількість днів і отримуєте дату посіву.

Для отримання гарних сходів необхідно приготувати грунтову суміш: дернова земля 60%, перегній 30%, пісок 10%.

На відро грунтової суміші додають м.інеральні добрива: 15-20 м. аміачної селітри або карбоніту, 50-60 м. суперфосфату 15-20 м. сульфату калію.

Норма висіву насіння на розсаду встановлюється в залежності від способу вирощування:

  1. З пікіровкою - 4-5 г/м2 і по дві насінини в комірку якщо сіянці вирощуються в касетах.
  2. Без пікіровки - 1-1,5 г/м2 і по одному насіння якщо розсада вирощується в касетах.

Для профілактики вірусних захворювань насіння рекомендовано замочувати в 1% розчині перманганату калію на 10 годин при температурі 25-30 °С.

Для захисту розсади від кореневих і стеблових гнилей застосовуєть 0.15% розчин превікура (15 м.л. препарату розчиняють в 10 л. Води) яким поливають грунт під час посіву або при появі сходів при витраті робочого розчину 2-4 л / м.2. наступна обробка проводиться через 4-6 днів.

Для отримання дружніх сходів посів необхідно мульчувати використаною поліетиленовою плівкою. Під плівкою поверхневий шар грунту завжди залишається зволоженим, крім того, температура його на кілька градусів вища, ніж на відкритій поверхні. Однак при використанні плівковою мульчі необхідно пам'ятати, що в яскраві сонячні дні температура поверхня грунту може різко підвищитися і станеться запарювання насіння. У разі її підвищення до 30-37 °С плівку знімають, при зниженні температури знову накривають. При появі перших сходів плівку знімають, в іншому випадку сіянці витягуються і полягають.

 Після висіву температура грунту повинна бути не менше ніж 15 °С і  не вище 25 °С. Протягом перших п'яти днів після висіву оптимальна температура 23-25°С Після появи сходів вкрай важливо знизити температуру до 16 °С вдень і 14 °С вночі, це сприяє кращому переходу рослин від харчування за рахунок запасів насіння, до харчування за рахунок засвоєння мінеральних речовин з грунту. В цьому випадку посилено розвивається коренева система і сходи виходять міцні з укороченим підсімядольним колінцем. Більш висока температура може викликати надмірне, витягування стебла. Від температури повітря після появи сходів і формування листя залежить висота розташування першої і другої кистей, а також кількість квіток в суцвіттях перших кистей. При недостатньому освітленні і підтримці високої температури суцвіття виходять невеликими, високо розташованими з малою кількістю погано сформованих квіток. При вирощуванні розсади в більш ранні терміни (січень, лютий) необхідно штучне досвічування (12-16 годин), а при посіві в березні і пізніше, можливо вирощування розсади без досвічування. Якщо розсада вирощується з пікіровкою, краще використовувати сіянці у фазі одного двох справжніх листків. Готовність сіянців до пікіровки залежить від умов їх вирощування і майбутнього місця пікіровки. Чим холодніше культиваційна споруда, в яке належить пікірувати сіянці, тим більше дорослішими вони повинні бути.

Поливають розсаду вранці, помірно. Першу підкормку необхідно провести через 1-2 тижні після пікіровки, а якщо розсада вирощується без пікіровки, то в фазі 2-Зх справжніх листочків розчином добрив з розрахунку на 10 л. води: 10-20 м. аміачної селітри + 30-40 г. суперфосфату. + 20-25г. сірчанокислого калію або 25-30 м. нітроамофоски. Витрата розчину - 10 л. на 2-2,5 м2. Після підгодівлі для зняття залишків добрив розсаду поливають чистою водою. Друга підкормка проводиться за 7-10 днів до посадки.

Для підвищення стійкості розсади до фітофторозу, альтернаріозу, бактеріальної плямистості - за 5-6 діб до виборки її обприскують 0,5% розчином бордоською рідини або її замінником.

За 12-15 днів до висадки розсади необхідно розпочати проведення загартування розсади, особливо якщо висадка рослин буде проводитися у відкритий грунт. Для цього культиваційні споруди посилено вентилюють. Готову розсаду висаджують у пухкий грунт підготовлений з осені з внесенням Р і К в кількості 60% а що залишилися в підкормці навесні. Першу при посадці в борозни - фосфорно-азотну наступну азотними добривами через 1 -2 тижні після висадки в період формування і цвітіння першої кисті. Третю під час цвітіння, зав'язування і наливання плодів проводять азотно-калієвими водорозчинними добривами. У фазі молочно-бурих плодів проводять 2-3 позакореневе підживлення. Позакореневе підживлення прискорює дозрівання плодів і сприяє накопиченню цукрів, підвищує транспортабельність продукції. Для більш зручного догляду за рослинами розсаду при краплинному зрошенні висаджують за схемою 40-80 + 90, при дощуванні 50 + 90 з відстанню в ряду 25-30 см. Для отримання раннього врожаю формувати рослини слід в одне стебло 'при формуванні в два стебла період дозрівання подовжується. Загущена посадка також подовжує період дозрівання. Чим менша освітленість рослин, тим довше період дозрівання.

По мірі старіння нижнього листя їх необхідно видаляти, цей прийом дозволяє:

  • прискорити дозрівання за рахунок кращого доступу світла до плодів;
  • припинити відтік пластичних речовин в них з рослини, тим самим збільшивши кількість поживних речовин необхідних для формування нового врожаю;
  • запобігти поширенню грибних захворювань за рахунок кращого провітрювання рослин і зменшення кількості роси на листках.

Протягом всього вегетаційного періоду підтримувати таку вологість грунту , яка забезпечує стан рівномірного зволоження кореневмісного шару і рослини ефективно використовували запас елементів живлення.

Для уникнення стресів і опіків в жарку пору доби і розповсюдження грибних захворювань у вечірній час (рясна роса і підвищена температура сприятливі умови для розвитку хвороб).- полив дощуванням необхідно проводити в ранкові години. При краплинному зрошенні полив можна проводити у будь-який час доби. Для більш економного використання води робочу зону мульчують соломою, тирсою або темної поліетиленовою плівкою.

Протягом усього періоду вегетації рослин необхідно проводити розпушування грунту і держати ділянку чистою від бур'янів.

При перших ознаках пошкодження рослин шкідниками необхідно провести обробку сумішами фосфорорганічних і піретріодних препаратів. Залежно від кількості шкідників за сезон проводять 2-3 обробки обов'язково чергуючи інсектицидні препарати.

Для захисту томатів від хвороб застосовуються препарати пропоновані фірмами. Профілактичні обробки проводяться раз в 12-15 днів, при появі хвороби раз в 7-8 днів.