Пероноспороз
Корисні статті
Як проростити насіння кабачків

Бажаєте отримати розкішний врожай овочів на місяць, а то й півтора раніше покладеного терміну? Пропонуємо дізнатися, коли висаджувати насіння кабачків на розсаду. Досвідчені городники рекомендують пророщувати їх у маленьких стаканчиках або у великих ємностях. Розсада, яка з'явиться у другій тарі,…

Пероноспороз

За вологої не спекотноі погоди буряк, часто уражує несправжня борошниста роса, або пероноспороз. У разі цієї хвороби на нижньому боці листка з'являється сірувато-фіолетовий наліт, листкові пластинки скручуються донизу краями, бліднуть, розкришуються й всихають, у спекоту погоду або від вогкості загнивають. Також вкриваються нальотом, деформуються та відмирають уражені пагони насінників.

У період вегетації рослин гриб поширюється конідіями. Основне джерело інфекції - грибниця патогену, яка зберігаєсться в ураження коренеплодах. Зібрані коренеплоди під час зберігання швидко гниють.

Щоб уберегти буряк від пероноспорозу, потрібно дотримуватися сівозміни, прибирати рослинні рештки, перед сівбою протруювати насіння препаратом Апрон й обприскувати рослини фунгіцидами під час вегетації.