У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Гнилі
Корисні статті
Особливості посіву моркви

Морква - одна з основних культур, що вирощуються на наших городах. Відмінний смак, високий вміст вітаміну С, стійкість, невибагливість і лежкість - це далеко не всі переваги даної рослини. Але посів насіння даного овоча - справа вельми клопітка.

Про те,…

Гнилі

На початку літа великий ризик ураження буряків фузаріозною гниллю, особливо якщо рослини були пошкоджені під час розпушування або ослаблені від посухи. В разі ураження фузаріозом в'януть нижні листки молодих буряків, чорніють черешки біля основи, а в коренів утворюються побічні корінці. Якщо викопати коренеплід, то можна побачити на ньому тріщини, що заповнені білим нальотом.

В середині літа хвостову частину кореня буряка уражає бура гниль. Вона поширюється за надмірного зволоження чи надлишку азоту в грунті. В разі сильного ураження бурий повстяний наліт з'являється на черешках буряків і починає стелитися по поверхні грунту.

Заходи захисту: Для захисту коренеплодів від шкідливих організмів потрібно проводити комплекс організаційно-профілактичних, агротехнічних, хімічних й інших заходів.

Культури слід розмішувати на ділянках із легшими фунтами, що забезпечують достатню аерацію та водопроникність. Найбільш придатні для коренеплодів супіщані та легкосуглинисті, торф'яні фунти, не схильні до утворення кірки. Розпушування фунту сприяє доброму росту рослин і формуванню коренеплодів, крім того, полегшується їх збирання. Найкращі попередники - озима пшениця, картопля, огірок, цибуля, тобто культури, що рано звільняють площі, щоб їх підготувати їх сівби з осені. Повернення на колишнє місце не раніше ніж через чотири роки.

Перед сівбою насіння протруюють спеціальними препаратами або прогрівають за температури +50...+53 'С протягом трьох годин.

У період вегетації бажано провести позакореневе підживлення 0,1%-м розчином борної кислоти, оскільки всі коренеплоди добре реагують на бор. Унесення фосфорних і калійних добрив підвищує стійкість коренеплодів до гнилей.

Велике значення для попередження гнилей мас дбайливе поводження з коренеплодами під час їх збирання та закладання на зберігання, яке виключає їх травмування, оскільки через тканини з механічними пошкодженнями й відбувається первинне інфікування коренеплодів збудниками хвороб.

Обпилювання маточників коренеплодів восени перед закладанням на зберігання та навесні перед садінням 5%-ю суспензією Фундазолу, 50% з. п. з розрахунку 2-3 кг препарату на 1 т коренеплодів. Продовольчі коренеплоди обпудрюють крейдою (15-20 кг/т).

Перед закладанням на зберігання треба обов'язково проводити дезінфекцію сховищ. У період зберігання – дотримуватись оптимальних умов: температура не вища за 0-1 °С і вологість повітря 88-90% (температура в сховищах має бути постійною).

Для зберігання слід відбирати добре визрілі, не пошкоджені, не уражені хворобами коренеплоди. Для обмеження накопичення інфекційного матеріалу патогенів після збирання врожаю проводять ретельне заорювання рослинних решток.