У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Планування термінів посіву. Вирощування і посадка розсади
Корисні статті
Вирощування гарбуза

Підготовка ділянки

З метою забезпечення гарного врожаю гарбуз слід садити в родючий пухкий ґрунт, що знаходиться на височині і на добре освітленій ділянці. Цей овоч ніколи не поспіє в болотистій місцевості і низинах. Ґрунту повинен містити органічні добрива і бути…

Планування термінів посіву. Вирощування і посадка розсади

Планування термінів посіву

Вибір терміну посіву у відкритий грунт залежить від вологості і температури грунту. Грунт повинна бути підсохлої, щоб робочі проходи не порушували її структуру. На занадто сухих ґрунтах посів також утруднений і, крім того, призводить до нерівномірних сходам.

Для отримання надійних сходів холодостійких культур температура грунту повинна становити близько 5 ° С, теплолюбних - 10 ... 12 ° С. Культури, насіння яких можуть тривалий час знаходиться в набряклому стані (деякі луки, морква), висівають і при більш низькій температурі. При виборі термінів посіву також слід враховувати небезпеку виникнення нічних заморозків, можливість цвітуха через яровизації, фотоперіодичну реакцію.

Ретельно планувати терміни посіву необхідно і при безперервному отриманні продукції, коли прибирання проводять за один або кілька проходів, а також якщо потенційні строки збирання дуже короткі.

При визначенні термінів посіву дуже ранні сорти доцільно вибирати тільки для першого врожаю. Для наступних посівів використовують більш пізні сорти. Врожайність також розраховують в залежності від термінів посіву. При дуже ранніх і дуже пізніх термінах збирання врожайність незначна, в даному випадку слід розширювати площу посіву.

Вирощування і посадка розсади

Розсадний спосіб вирощування овочевих культур вимагає великих матеріальних і трудових витрат, ніж посівний. Обробляти розсаду рекомендується при сприятливих умовах в захищеному грунті, а також на грядках, захищених від вітру, з хорошим водопостачанням, при ретельному дотриманні вимог агротехніки.

Для посіву можуть використовуватися будь-які ємності (чашки, піддони, кювети), якщо вони відповідають гігієнічним і економічним вимогам.

Пікіровкою називають пересадку молодих проростків (сіянців). Переваги пікіровки наступні:

  1. завдяки Прищипування головного кореня здійснюється формування гарної кореневої системи, що зменшує у рослин шок при подальшій висадці;
  2. сприятлива і рівна площа живлення;
  3. можливість відбору здорових потужних рослин однакового розміру, що утворюють згодом однорідні плантації;
  4. економія площ.

Гальмування зростання і інші несприятливі наслідки пікіровки знижуються зі зменшенням віку рослин. Найбільш сприятливий термін пікіровки - придбання верхівкової ниркою булавовидний форми. Однак продуктивність праці підвищується зі збільшенням віку рослин. Наслідки грубої пікіровки в результаті високої продуктивності праці рослини переносять тим краще, ніж сприятливішими наступні умови зростання.

Для раннього посіву на грядках і в розсадниках відкритого ґрунту краще грунт, багата гумусом або поліпшена торфом, вільна від бур'янів.

Розсада, готова для висадки у відкритий грунт, повинна мати здоровий втечу і потужну кореневу систему, пронизливий ємність, і бути загартованою.

Загартовування дає можливість рослинам краще перенести шок після пересадки і умови відкритого грунту (зниження температури, посилене випаровування і ультрафіолетове освітлення). Перед висадкою у відкритий грунт розсаду зазвичай поливають. Полив 2-3% розчином кальцієвої селітри або повного мінерального добрива (4л/м2) сприяє прискоренню. Після цього рослини обов'язково поливають чистою водою, не допускаючи підсушування, так як може виникнути підвищена концентрація солей.

Висадка розсади - вибрані рослини висаджують якомога швидше. Щоб рослини не в'яли, в період між вибіркою і посадкою їх розміщують в тіні і періодично оббризкують водою.