Пероноспороз
Корисні статті
Кращі сорти перцю і рекомендації по вирощуванню

Солодкий перець - частий гість на столі і компонент величезного числа страв. Але вирощування культури вимагає чималих зусиль. Рослина нестійке до морозів і низьких температур, не виносить надмірної вологи або сухості, потребує частих поливах, добривах і світлі. Тільки дотримання основних…

Пероноспороз

За вологої не спекотноі погоди буряк, часто уражує несправжня борошниста роса, або пероноспороз. У разі цієї хвороби на нижньому боці листка з'являється сірувато-фіолетовий наліт, листкові пластинки скручуються донизу краями, бліднуть, розкришуються й всихають, у спекоту погоду або від вогкості загнивають. Також вкриваються нальотом, деформуються та відмирають уражені пагони насінників.

У період вегетації рослин гриб поширюється конідіями. Основне джерело інфекції - грибниця патогену, яка зберігаєсться в ураження коренеплодах. Зібрані коренеплоди під час зберігання швидко гниють.

Щоб уберегти буряк від пероноспорозу, потрібно дотримуватися сівозміни, прибирати рослинні рештки, перед сівбою протруювати насіння препаратом Апрон й обприскувати рослини фунгіцидами під час вегетації.