Вступайте до клубу любителів LUCKY SEED!
Фомоз
Корисні статті
Полив перцю у відкритому грунті

Своєчасний полив перцю у відкритому ґрунті — важлива умова отримання хорошого врожаю. Дана культура вельми вимоглива до кількості вологи — не терпить пересихання і дуже критична до надлишку води. Як правильно підібрати водний режим? Розглянемо це питання докладніше.

Правила поливу

Фомоз

Нестача бору в ґрунті сприяє ураженню буряків фомозом (зональною плямистістю). Проявляється грибна хвороба у вигляді бурих або жовтуватих плям концентричної форми на поверхні нижніх листків, пізніше з'являються чорні цятки. За фомозу уражені листки та пагони насінників відмирають, розвивасгься суха гниль сердечка буряків. Розрізавши коренеплід, ви побачите тканини темно-коричневого забарвлення.

Найшвидше фомоз розвивається в разі частих дощів, туманів, підвищеної вологості повітря та рясних рос за помірної температури. Поширюється спорами в дощову вітряну погоду. Зберігасгься збудник фомозу в сім'яниках, на насінні й уражених рослинних рештках.

Захистити буряк від фомозу допомагає внесення в грунт бури, а також обробка коренеплодів до закладання на зберігання розчинами Фундазолу, Бентазолу, Ровралю.