У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Несправжня борошниста роса, або пероноспороз
Корисні статті
Підживлення огірків у відкритому грунті

Вирощування огірків – звичайна справа для тих, хто має земельну ділянку. Більшість висаджує їх в підготовлений ґрунт. Тим більше що клімат України дозволяє це зробити. Використовують два способи – за допомогою розсади або безпосереднім висіванням насіння в землю. Для отримання…

Несправжня борошниста роса, або пероноспороз

Надзвичайно шкідливе захворювання зустрічається практично у всіх регіонах вирощування цибулі. В результаті відмирання хворих вегетативних органів недобір врожаю цибулі-сівка і цибулі-ріпки може досягати 50%.

Уражаються всі органи рослини: цибулини, листя, квітконосні пагони (стрілки) і насіння. Розрізняють дифузний тип прояви хвороби, при якому джерелом інфекції є заражені цибулини або насіння. У цьому випадку симптоми проявляються на початку вегетації на листі і стрілках,при цьому рослини відстають у рості. Вони набувають жовтуватого  відтінку  і глянцевість,  дуже часто викривлені.

Всі тканини пошкоджених рослин пронизані міцелієм збудника: з цибулини міцелій проникає до  точок росту. На насіннєвих рослинах міцелій проникає по судинним пучкам в усі частини квітки, включаючи зародок насіння. Більшість таких рослин дають дрібне , невиповнене, некондиційне насіння.

У вологих патогенних умовах розпочинаються розноситись спори, утворюючи на листках і стрілках наліт сірувато-фіолетового кольору.

Другий тип захворювання (за рахунок конідій, що проникають виключно через продихи) проявляється у вигляді локальних уражень рослин. Утворюються овальні або циліндричні ділянки довжиною до 13 см. З гладким контуром, витягнуті в напрямку поздовжньої осі. Ці ділянки спочатку злегка хлоротичні або навіть некротичні, а потім покриваються сірувато-фіолетовим нальотом. Сильно уражене листя відмирає. На уражених листках як вторинні патогени часто поселяються гриби роду Alternaria або Stemphylium, що утворюють суцільний чорний наліт.

Основним джерелом інфекції є міцелій в заражених цибулинах, незалежно від інтенсивності їх ураження. Встановлено, що збудник може зберігатися у вигляді міцелію в насінні і в рослинних рештках. У сухих чешуях цибулин, в уражених листках і цвентоносах утворюється велика кількість ооспор, але більшість з них не проростає. Основні з них - наявність роси, дощу, помірна температура (оптимум 15-18 ° С). При низькій відносній вологості повітря і під дією сонячних променів конідії на рослинах гинуть через 1,5-2 години.

Агротехнічні прийоми включають видалення всіх післяжнивних залишків, глибоку переорювання поля, сівозміни з 3-4-річним перервою між посадками і посівами цибулі.

Переважно використання сортів і гібридів F1, стійких в тій чи іншій мірі до захворювання. Рекомендується прогрівання цибулин (севка і матки) восени перед закладкою на зберігання 1 добу при температурі 40 ° С і 0,5-4 доби при температурі 45 ° С або знезараження сушінням на сонці протягом 15-20 діб.

Для боротьби з прихованою інфекцією протруювання насіння або цибулин наявними препаратами малоефективно. Є кілька препаратів з групи регуляторів росту, що підвищують стійкість рослин до ряду захворювань, в тому числі і до пероноспорозу.

В даний час при появі перших ознак захворювання на вегетуючих рослинах або в період можливого розвитку епіфітотії застосовують фунгіциди системної (через 12-14 днів) і контактного (через 7-10 днів) дії. Системні препарати: Ридоміл Голл МЦ, Акробат, Бордоська суміш, Оксихлорид міді.

На насіннєвих посадках обов'язкові обробки фунгіцидами. Їх проводять перед початком цвітіння, відразу після нього і через 15-20 днів.