У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Шийкова гниль
Корисні статті
Гарбуз: користь від вживання і протипоказання

В кінці вересня або початку жовтня на городах вистигає королева овочів - гарбуз. Багато хто любить її за помаранчевий колір, який дарує чудовий настрій і за відмінний смак, що задовольняє запити справжніх гурманів. Не дарма саме її Шарль Перро вибрав…

Шийкова гниль

Уражаютьс яцибуля-ріпка і цибуля-шалот. Захворювання є серйозною проблемою при вирощуванні цибулі в усьому світі. Воно особливо шкідливо в період тривалого транспортування або зберігання, завдаючи значних втрат. Частіше страждають незрілі або вологі цибулини.

Найбільш характерний - розм'якшення цибулини в районі шийки (стеблового кінця), а потім поява на цьому місці сірого пухнастого нальоту. Пізніше наліт стає порошковидним і в ньому утворюються дрібні чорні склероції, розміром 1-4 мм, зазвичай з'єднуються в «коростінкі».

При сильному розвитку хвороби наліт покриває всю цибулину. На окремих цибулинах сірий наліт з'являється не у шийки, а збоку або у донця, що пояснюється розвитком захворювання в місцях поранення. Розвиток гнилі в районі Дінця зазвичай трапляється, коли цибулини починають проростати після закінчення періоду природного спокою або при різкому зростанні температури і вологості в сховище. При розрізі тканину уражених цибулин має варений вид, її колір змінюється на коричневий або сірий. На більш пізній стадії цибулина зморщується, соковиті луски покриватися сірим нальотом, іноді з'являються склероції.

Під час висадки в поле уражених цибулин утворюються бліді листя, які швидко загнивають і засихають. У вологу погоду квітконоси і суцвіття покриваються рясної сірої цвіллю, в результаті чого пагони надломлюються, суцвіття никнуть, насіння в них не визрівають. Спалах інфекції відбувається у вологу погоду між дозріванням і збиранням врожаю. При швидкому дозріванні та збиранні в сухий період проблем при зберіганні виникає менше, тому що гриб не може потрапити в цибулину через суху шийку. Для поразки В. щіатоха характерно поява на зовнішніх (нижніх) листі дрібних білих цяток зі світло-зеленим ореолом, схожих на пошкодження комахами або градом. Лист перегинається або ламається підлогу прямим кутом. Некрози розростаються, зливаються, викликаючи відмирання листя.

Міцелій багатоклітинний, спочатку безбарвний, пізніше темний. На ньому у величезній кількості утворюються конідненосци з конідіями. Конідієносці також спочатку безбарвні, пізніше коричнево-сірі, деревовидні. На кінцях відгалужень утворюються конідії. Гриби-збудники є типовими факультативними паразитами, що вражають ослаблені рослини. Пошкодження листя пероноспорозом, трипсами і іншими комахами сприяють інтенсивному розвитку захворювання. Конідії не здатні зимувати, хоча і зберігаються протягом декількох тижнів. Основним джерелом інфекції є склероції грибів на рослинних рештках або в грунті. Поширення збудників в період вегетації відбувається конідіями, які легко розносяться вітром. Ці суперечки можуть заразити рослину і залишитися на ньому в прихованому стані. Зараження може відбуватися в момент видалення листя при збиранні. При зберіганні цибулі патогени можуть поширюватися також конидиями, але частіше шматочками міцелію, тому захворювання має осередкового характеру. Більш стійкі сорти ріпчастої цибулі з червоними лусками.

Заходи захисту: Вирощувати відносно стійкі сорти і гібриди. Видаляти відходи після зберіганні. Уникати пошкодження листя, тому що це сприяє проникненню збудника шейковой гнилі. Використовувати провітрюваних ділянки з хорошою аерацією грунту. Чи не перевищувати дози азоту, особливо до кінця вегетації, тому що швидкозростаючий цибулю буде погано дозрівати. Краще використовувати для підгодівлі сульфат (НЕ нітрат) амонію. Збирати врожай при сухій погоді і коли, як мінімум, 50% листя полягло. Чи не зрізати листя занадто коротко, це може привести до пошкоджень цибулин. До закладки на зберігання сортувати і
прибирати пошкоджені і ще з незагоєною шийкою цибулини. Висушити цибулю якомога швидше після збирання врожаю. Штучна сушка краще, ніж сушка на відкритому повітрі. Зберігати цибулю при температурі 0-2 ° С і відносній вологості повітря не вище 70-75%. Проводити періодичний огляд з метою вибракування загниваючих цибулин.

З хімічних засобів захисту рекомендується передпосівне і предпосадочное беззаражіваніе насіння і цибулин в 2-3% розчині ТМТД (експозиція 20 хв.) З наступним просушуванням. Необхідно проводити захист посадок цибулі від комах і хвороб, особливо від пероноспорозу.