У зв'язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.
Несправжня борошниста роса, або пероноспороз
Корисні статті
Як проростити насіння капусти

Як отримати добрий урожай, що потрібно зробити, щоб овочі з'явилися раніше за встановлений термін? Пропонуємо розібратися з особливостями вирощування культури у домашніх умовах. Дізнаємося, як підготувати насіння капусти до посадки та отримати хороший урожай. Розглянемо цей процес по етапах.

Замочування

Несправжня борошниста роса, або пероноспороз

Надзвичайно шкідливе захворювання зустрічається практично у всіх регіонах вирощування цибулі. В результаті відмирання хворих вегетативних органів недобір врожаю цибулі-сівка і цибулі-ріпки може досягати 50%.

Уражаються всі органи рослини: цибулини, листя, квітконосні пагони (стрілки) і насіння. Розрізняють дифузний тип прояви хвороби, при якому джерелом інфекції є заражені цибулини або насіння. У цьому випадку симптоми проявляються на початку вегетації на листі і стрілках,при цьому рослини відстають у рості. Вони набувають жовтуватого  відтінку  і глянцевість,  дуже часто викривлені.

Всі тканини пошкоджених рослин пронизані міцелієм збудника: з цибулини міцелій проникає до  точок росту. На насіннєвих рослинах міцелій проникає по судинним пучкам в усі частини квітки, включаючи зародок насіння. Більшість таких рослин дають дрібне , невиповнене, некондиційне насіння.

У вологих патогенних умовах розпочинаються розноситись спори, утворюючи на листках і стрілках наліт сірувато-фіолетового кольору.

Другий тип захворювання (за рахунок конідій, що проникають виключно через продихи) проявляється у вигляді локальних уражень рослин. Утворюються овальні або циліндричні ділянки довжиною до 13 см. З гладким контуром, витягнуті в напрямку поздовжньої осі. Ці ділянки спочатку злегка хлоротичні або навіть некротичні, а потім покриваються сірувато-фіолетовим нальотом. Сильно уражене листя відмирає. На уражених листках як вторинні патогени часто поселяються гриби роду Alternaria або Stemphylium, що утворюють суцільний чорний наліт.

Основним джерелом інфекції є міцелій в заражених цибулинах, незалежно від інтенсивності їх ураження. Встановлено, що збудник може зберігатися у вигляді міцелію в насінні і в рослинних рештках. У сухих чешуях цибулин, в уражених листках і цвентоносах утворюється велика кількість ооспор, але більшість з них не проростає. Основні з них - наявність роси, дощу, помірна температура (оптимум 15-18 ° С). При низькій відносній вологості повітря і під дією сонячних променів конідії на рослинах гинуть через 1,5-2 години.

Агротехнічні прийоми включають видалення всіх післяжнивних залишків, глибоку переорювання поля, сівозміни з 3-4-річним перервою між посадками і посівами цибулі.

Переважно використання сортів і гібридів F1, стійких в тій чи іншій мірі до захворювання. Рекомендується прогрівання цибулин (севка і матки) восени перед закладкою на зберігання 1 добу при температурі 40 ° С і 0,5-4 доби при температурі 45 ° С або знезараження сушінням на сонці протягом 15-20 діб.

Для боротьби з прихованою інфекцією протруювання насіння або цибулин наявними препаратами малоефективно. Є кілька препаратів з групи регуляторів росту, що підвищують стійкість рослин до ряду захворювань, в тому числі і до пероноспорозу.

В даний час при появі перших ознак захворювання на вегетуючих рослинах або в період можливого розвитку епіфітотії застосовують фунгіциди системної (через 12-14 днів) і контактного (через 7-10 днів) дії. Системні препарати: Ридоміл Голл МЦ, Акробат, Бордоська суміш, Оксихлорид міді.

На насіннєвих посадках обов'язкові обробки фунгіцидами. Їх проводять перед початком цвітіння, відразу після нього і через 15-20 днів.