Чорна ніжка
Корисні статті
Як, коли і після чого садять моркву?

При бажанні отримати ранній урожай, краще садити моркву під зиму. Але осіння сівба має певні ризики, пов'язані з непередбачуваними погодними умовами. Тут є і явні переваги у вигляді стиглих корінців вже на самому початку літа.

Секрети ранньої сівби

Детальніше...

Чорна ніжка

У сиру погоду і на перезволожених грунтах це захворювання надзвичайно шкідливе. У несприятливі роки можлива загибель більшої частини розсади.
Симптоми проявляються в період вирощування розсади у вигляді потемніння прикореневої частини стебла. Гриби р. Olpidium і р. Pythium вражають рослини від початку проростання насіння до фази 2-3 справжніх листочків. При цьому прикоренева частина стебла стає водянистою, темніє, буріє і загниває. Рослина полягає і гине. Дорослу розсаду вражає гриб Rhizoctonia. При цьому уражена частина стебла темніє і підсихає. Такі рослини зазвичай не гинуть, але гірше розвиваються і довше приживаються після висадки в поле.

Розвитку хвороби сприяють висока вологість і кислотність грунту, загущення посівів, висока температура при вирощуванні розсади.
Збудники чорної ніжки зберігаються в грунті у вигляді цист (Olpidium), ооспор (Pythium) або склероциев (Rhizoctonia). Вони накопичуються при беззмінному вирощуванні розсади капусти в парниках і теплицях.

Заходи захисту. Основна увага необхідно приділити профілактичним засобам. Найбільш важливо підтримувати оптимальний режим поливу, щоб грунт не був занадто вологим.
При накопиченні інфекції грунт в розсаднику замінюють або дезінфікують пропарюванням. Оскільки для розвитку збудників чорної ніжки сприятлива кисле середовище, грунт в розсаднику вапнують.

Хімічні засоби. Рекомендовано профілактично проливати грунт сірчаними препаратами, наприклад. колоїдної сіркою (витрата 50 кг / га). При виникненні вогнищ захворювання розсаду слід проливати додатково препаратами, що містять мефенокам, металаксил або оксадіксіл.