Чорна ніжка
Корисні статті
Редис. Догляд та вирощування в теплиці

Редис – невибаглива культура, що відноситься до сімейства капустяних. Коренеплоди містять тіамін, рибофлавін, аскорбінову кислоту і цианін, жири, солі натрію, багато клітковини, фосфор, кальцій, ферменти, залізо. Це один з найбільш ранніх овочів. Вирощування редиски в теплиці дає можливість вже на…

Чорна ніжка

У сиру погоду і на перезволожених грунтах це захворювання надзвичайно шкідливе. У несприятливі роки можлива загибель більшої частини розсади.
Симптоми проявляються в період вирощування розсади у вигляді потемніння прикореневої частини стебла. Гриби р. Olpidium і р. Pythium вражають рослини від початку проростання насіння до фази 2-3 справжніх листочків. При цьому прикоренева частина стебла стає водянистою, темніє, буріє і загниває. Рослина полягає і гине. Дорослу розсаду вражає гриб Rhizoctonia. При цьому уражена частина стебла темніє і підсихає. Такі рослини зазвичай не гинуть, але гірше розвиваються і довше приживаються після висадки в поле.

Розвитку хвороби сприяють висока вологість і кислотність грунту, загущення посівів, висока температура при вирощуванні розсади.
Збудники чорної ніжки зберігаються в грунті у вигляді цист (Olpidium), ооспор (Pythium) або склероциев (Rhizoctonia). Вони накопичуються при беззмінному вирощуванні розсади капусти в парниках і теплицях.

Заходи захисту. Основна увага необхідно приділити профілактичним засобам. Найбільш важливо підтримувати оптимальний режим поливу, щоб грунт не був занадто вологим.
При накопиченні інфекції грунт в розсаднику замінюють або дезінфікують пропарюванням. Оскільки для розвитку збудників чорної ніжки сприятлива кисле середовище, грунт в розсаднику вапнують.

Хімічні засоби. Рекомендовано профілактично проливати грунт сірчаними препаратами, наприклад. колоїдної сіркою (витрата 50 кг / га). При виникненні вогнищ захворювання розсаду слід проливати додатково препаратами, що містять мефенокам, металаксил або оксадіксіл.