Культура томатів з'явилася на території України ще в далекому XVIII столітті. Соковита і ароматна рослина припала до смаку більшій частині населення. І сьогодні апетитний помідор вирощують дачники у своїх теплицях. Але такими спорудами багата не кожна ділянка. Проте вирощувати помідори у відкритому ґрунті також можливо. Потрібно просто дотримуватися агротехнічних особливостей і враховувати кліматичні умови місцевості, правильно підібрати посівний матеріал.
Для гарантії врожаю слід висаджувати на ділянці у відкритому ґрунті помідори декількох селекцій. Залежно від терміну дозрівання, виділяють ранньостиглі, середньостиглі, середньоранні, середньопізні та пізні сорти. Також розрізняють нештамбові, штамбові і картопляні культури. Перші представляють собою звичайні томати. Вони вимагають опори, оскільки сильно розгалужуються. Штамбові культури бувають тільки ранніх і середньоранніх сортів вирощування. Вони мають досить товстий пагін, кореневу систему мінімальних розмірів.
Вибір сортів також залежить від характеру росту і розгалуження культури. Отже, виділяють томати:
Для вирощування помідорів у відкритому ґрунті краще використовувати сорти раннього дозрівання.
Технологія вирощування помідорів у відкритому ґрунті включає в себе наступні етапи:
Підготовка посадкового матеріалу здійснюється на початку березня. З насінням рекомендовано провести одну з наступних маніпуляцій:
Підготовка посадкового матеріалу може здійснюватися і методом занурення в холодну воду на 3 хвилини. Додавати насіння в розчини добрив або золи не рекомендовано.
Сорти на розсаду висівають не раніше 7 березня (пізні культури) і не пізніше початку квітня (скоростиглі селекції) в пухкий некислий ґрунт.
Висаджувати розсаду рекомендовано у вечірній час, використовуючи при цьому квадратну або стрічкову схему посадки. Ґрунт повинен бути добре зволоженим і удобреним (використовувати мінеральні речовини з перегноєм у співвідношенні 1: 3). В якості мульчі варто застосувати солому або підв’ялену траву.
Вирощувати томати у відкритому ґрунті можна і за іншою технологією – висаджувати відразу насінням в ямки 5 см глибини по 2–3 шт., на відстані 20 см. Для цього найкраще підійдуть детермінантні культури. В якості добрива в лунку можна покласти по щіпці суперфосфату. Потрібно рясно поливати культуру.
Правила догляду за томатами:
Також дуже важливо забезпечити своєчасне запилення квітучих рослин. Тому між рядками томатів рекомендовано висадити базилік, гірчицю або коріандр. Такі культури привертають увагу комах.
Купити насіння томатів для вирощування у відкритому ґрунті в Україні можна в компанії Lucky Seed. Відносно низька вартість посадкового матеріалу, пристосованість до певної кліматичної зони, висока врожайність – все це переваги насіння томатів, вироблених на території нашої країни. Компанія Lucky Seed здійснює селекцію нових сортів помідорів в різних регіонах України. Це дає можливість вивести якісний посадковий матеріал з кращими врожайними показниками.